W lipcu pasażerowie Grupy Lufthansa będą mogli udać się w podróż do Frankfurtu i Monachium z pięciu polskich lotnisk. Pasażerowie z Warszawy i Krakowa będą mieli do dyspozycji 14 cotygodniowych połączeń do Frankfurtu i 5 rejsów w tygodniu do Monachium. Grupa Lufthansa uruchomi także 7 cotygodniowych przelotów z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu i 5 połączeń między Gdańskiem a Monachium. Pasażerowie z Krakowa będą mogli również udać się w podróż do Dusseldorfu dzięki 2 cotygodniowym przelotom oferowanym przez Eurowings.
Rozwijając połączenia z polskich lotnisk, zapewniamy kolejnym regionom, w których siedzibę ma wielu naszych międzynarodowych klientów biznesowych, włączenie do międzynarodowej siatki połączeń Grupy Lufthansa za pośrednictwem portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.
W nadchodzących tygodniach i miesiącach linie lotnicze należące do Grupy Lufthansa znacznie rozszerzą swoją ofertę. We wrześniu do siatki wróci 90% początkowo planowanych połączeń krótkiego i średniego zasięgu i 70% rejsów długodystansowych.
Główna linia Grupy – Lufthansa – na jesieni udostępni pasażerom ponad 100 cotygodniowych połączeń z lotnisk we Frankfurcie i Monachium do miast w Ameryce Północnej. Planowanych jest także około 90 rejsów do Azji, ponad 20 w rejon Bli-skiego Wchodu i ponad 25 do Afryki. Wznowione zostaną, między innymi, rejsy do afrykańskich miast Windhuk i Nairobi, do Bejrutu i Rijadu na Bliskim Wschodzie, do Houston, Bostonu i Vancouver w Ameryce Północnej oraz do położonych w Azji Hong Kongu i Singapuru.
Od września Lufthansa zaoferuje pasażerom w sumie 1800 cotygodniowych połączeń na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Podróżni będą mogli udać się w rejs do jednego ze 102 miast docelowych z Frankfurtu i do 88 destynacji z Monachium.
Od lipca Austrian Airlines wznowią regularne operacje lotnicze dalekiego zasięgu. Pasażerowie uzyskają dostęp do maksymalnie 3 cotygodniowych połączeń do Bangkoku, Chicago, Nowego Jorku (Newark) i Waszyngtonu. Od lipca rozwinięta zostanie także siatka połączeń europejskich – w tym do miast położonych w Grecji.
Na jesień Swiss planuje przywrócenie około 85% kierunków dostępnych przed wybuchem pandemii koronawirusa, oferując przy tym jedną trzecią zdolności przewozowych. W tej początkowej fazie szwajcarski przewoźnik zobowiązuje się zaoferować jak najszerszy zakres usług, ze szczególnym uwzględnieniem tras europejskich dostępnych z lotnisk w Zurychu oraz Genewie. W dalszej kolejności do siatki połączeń włączone zostaną także połączenia międzykontynentalne.
Eurowings także planują znaczne rozszerzenie siatki połączeń, zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych. W ciągu sezonu letniego przewiduje się wznowienie rejsów do 80% miast docelowych. W związku ze zniesieniem obostrzeń rośnie zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi, takimi jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Z tego powodu już w lipcu Eurowings przywróci od 30 do 40% zdolności przewozowych, koncentrując się na rejsach oferowanych z Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Kolonii/Bonn.
Od 8 czerwca pasażerów na pokładach samolotów Lufthansy i Eurowings obowiązuje zakrywanie nosa i ust przez cały czas podróży. Lufthansa rekomenduje pasażerom, by nos i usta mieli zakryte podczas całego czasu trwania podróży, również np. na lotnisku, jeśli występuje problem z zachowaniem dystansu społecznego (Rządowa pomoc dla Lufthansy , 2020-06-03).