Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rządowa pomoc dla Lufthansy

Lotnictwo cywilne, 03 czerwca 2020

Rada Nadzorcza linii Deutsche Lufthansa zagłosowała za akceptacją pakietu stabilizacyjnego oferowanego przez Fundusz Stabilizacji Gospodarczej (powołany przez rząd niemiecki specjalnie w celu walki z kryzysem wywołanym przez pandemię SARS-CoV-2) zgadzając się tym samym na warunki przedstawione przez Komisję Europejską.

Po zaakceptowaniu pakietu pomocowego przez władze linii Deutsche Lufthansa, zgodę wyrazić muszą jej udziałowcy oraz instytucje antymonopolowe / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

To była bardzo trudna decyzja, ale po długiej dyskusji zgodziliśmy się na propozycję. Rekomendujemy, by nasi udziałowcy zrobili to samo, nawet jeśli będzie to w rezultacie wymagać istotnego wkładu w stabilizację linii. Należy podkreślić, że droga, stojąca teraz przed Lufthansą, będzie niezwykle trudna – powiedział Karl-Ludwig Kley, przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG.

Stabilizacja sytuacji finansowej Lufthansy nie może być celem sama w sobie. Wraz z niemieckim rządem musimy działać na rzecz obrony naszej pozycji jako światowego lidera rynku lotniczego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w proces stabilizacyjny i podzielającym naszą perspektywę, w tym naszym klientom, pracownikom i udziałowcom. Nie rozczarujemy ich i dołożymy wszelkich starań na rzecz utrzymania konkurencyjności i rozwijania Grupy w przyszłości – dodał Carsten Spohr, przewodniczący Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG (Więcej lotów Grupy Lufthansa, 2020-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.