Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie dla Austrian Airlines

Lotnictwo cywilne, 09 czerwca 2020

Austriacki rząd federalny, Lufthansa i Austrian Airlines porozumieli się w kwestii zasad przydzielenia przewoźnikowi pakietu ratunkowego o wartości 600 mln euro. Celem pomocy ma być zrównoważone i długofalowe wsparcie dla Wiednia jako portu przesiadkowego oferującego połączenia lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również rejsy długodystansowe.

Po niemal trzech miesiącach uziemienia Austrian Airlines są gotowe do startu / Zdjęcie: Austrian Airlines

Wsparcie rządu wyniesie 150 mln euro tytułem pokrycia strat związanych z pandemią koronawirusa. 150 mln z własnego kapitału wniesie Lufthansa. Pozostałe 300 mln to pożyczki bankowe, których termin spłaty upływa w 2026. Warunkiem austriackiego rządu było złożenie przez przewoźnika długoterminowych, wiążących zobowiązań dotyczących przestrzegania ścisłych wymogów ekologicznych na porcie przesiadkowym w Wiedniu.

Wdrożenie w życie pakietu pomocowego uzależnione jest od otrzymania rządowego wsparcia finansowego przez Lufthansę oraz zaakceptowania ostatecznego kształtu pakietu przez władze spółki i Komisję Europejską.

Jestem pełen ulgi i wdzięczności, gdyż wspólnie sprawiliśmy, że samoloty Austrian Airlines ponownie mogą wzbić się w powietrze. Po niemal trzech miesiącach uziemienia, Austrian Airlines są gotowe do startu i powoli będą zwiększać ilość oferowanych operacji lotniczych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi podróży. Z niecierpliwością czekamy, by ponownie powitać pasażerów na naszych pokładach – powiedział prezes Austrian Airlines Alexis von Hoensbroech (Grupa Lufthansa powiększa siatkę, 2020-06-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.