Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Elephant Walk z japońskimi F-35A

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 czerwca 2020

Wczoraj, 22 czerwca, w bazie Misawa w Japonii przeprowadzono pokaz zdolności bojowej (ang. Elephant Walk). Wzięło w nim udział 31 samolotów amerykańskich i japońskich. Była to pierwsza tego rodzaju operacja przeprowadzona przez obydwa kraje.

Wczorajszy Elephant Walk w bazie Misawa był pierwszą tego typu operacją z udziałem samolotów amerykańskich i japońskich / Zdjęcia: USAF 

W trakcie pokazu po drodze startowej przekołowało 12 F-16CJ/DJ (wersja przeznaczona do obezwładnienia nieprzyjacielskiej OP) z miejscowego 35th Fighter Wing (Skrzydła Myśliwskiego) US Air Force, para przeznaczonych do transportu sił specjalnych samolotów MC-130J Commando II z bazy Kadena, dwa samoloty walki elektronicznej EA-18G Growler, transportowiec C-12 Huron i samolot patrolowy / ZOP P-8A Poseidon US Navy oraz 12 wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A Lightning II Kōkū Jieitai (wojsk lotniczych Japonii). Fotografowie znajdowali się na pokładzie japońskiego śmigłowca CH-47 Chinook.

Celem tego ćwiczenia było zademonstrowanie zdolności do szybkiego i sprawnego rozpoczęcia działań bojowych. Widząc samoloty nasze i sojusznicze, kołujące po drodze startowej w jednej formacji, jako jedna siła bojowa, pokazały mi co zdziałałem przez ostatnie dwa lata dowodzenia. Jestem wdzięczny naszym partnerom z US Navy i sojusznikom z Kōkū Jieitai za ich nieustanne wysiłki na rzecz poprawy naszej interoperacyjności i dalszego polepszania naszych wspólnych zdolności. Baza lotnicza Misawa nie byłaby bez nich gotowa do walki – powiedział płk Kristopher Struve, dowódca 35th FW (Marsz łosi w Elmendorf , 2020-05-06).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra