Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe korwety dla Grecji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 czerwca 2020

Przedstawiciele greckiej stoczni ONEX Neorion i Israel Shipyards Ltd. 16 czerwca, podczas wizyty premiera Grecji Kiriakosa Mitsotakisa w Izraelu podpisały umowę o współpracy w sprawie budowy nowej korwety typu Themistocles dla Polemiko Naftiko (marynarki wojennej Grecji). Część prac zostanie wykonana przez ONEX Neorion.

Wizualizacja korwety typu Themistocles / Ilustracja: ONEX Neorion

Jednocześnie zawarto ustne porozumienie w sprawie budowy kolejnych 6 jednostek tego typu, które ma zostać ogłoszone wkrótce. Projekt będzie kontynuowany przy pełnym wsparciu Stanów Zjednoczonych Ameryki, które postrzegają inwestycję w ONEX Neorion jako poważne przedsięwzięcie strategiczne, handlowe i symboliczne.

Korwety typu Themistocles oparte na projekcie Sa'ar, długości 72 m, szerokości 10,25 m i zanurzeniu, będą miały wyporność ok. 800 t. W tylnej części kadłuba znajdzie się pokład lotniczy o wymiarach 10 × 15,3 m, przystosowany do operowania z niego śmigłowca średniego (Izrael zamawia nowe korwety, 2019-11-14).

Napęd stanowić mają dwa silniki: MTU 16V1163M94, umożliwiające rozwinięcie prędkości maksymalnej powyżej 30 w. Zasięg jednostki wynosić ma powyżej 5000 Mm (przy 12 w.), a autonomiczność – 21 dni. Załoga składać się ma z 45 oficerów i marynarzy oraz 20 żołnierzy jednostek specjalnych.

Uzbrojenie okrętu obejmować ma pojedynczą armatę kal. do 76 mm, zsmu kal. do 30 mm, wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwlotniczych i przeciwrakietowych krótkiego zasięgu i przeciwokrętowych oraz km kal. 7,62 i 12,7 mm.

Do zadań korwet typu Themistocles należeć ma patrolowanie i obserwacja morza, ochrona suwerenności morskiej, obiektów przybrzeżnych i wyłącznych stref ekonomicznych, zwalczanie działalności terrorystycznej i przemytu, zapobieganie nielegalnym migracjom, operacje poszukiwawczo-ratownicze z udziałem śmigłowców, operacje bojowe na morzu, ochrona i kontrola połowów, wsparcie sił desantowych i interwencyjnych oraz ograniczanie zanieczyszczenia morza.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra