Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Vikramaditya z Barakami?

Marynarka wojenna, 15 maja 2012

Remontowany w Rosji dla indyjskiej marynarki wojennej lotniskowiec Vikramaditya ma zostać uzbrojony w izraelskie systemy przeciwlotnicze Barak i systemy wre. Okręt ma wejść do linii w 2013.

Vikramaditya to eks-Admirał Gorszkow, tzw. krążownik lotniskowcowy remontowany i modernizowany z dużymi problemami techniczno-finansowymi w stoczni Sewmasz (29 mln USD na specjalistów, 85 mln na dokumentację, 2010-09-16). Program jest nie tylko opóźniony, ale nie zadowala też przedstawicieli Indii pod względem standardu wyposażenia i uzbrojenia. Dlatego poszukują oni dostawców dodatkowych systemów poza Rosją. Według mediów izraelskich, jednym z takich systemów będzie zestaw przeciwlotniczy Barak. W grę wchodzi też zakup w Izraelu systemów walki radioelektronicznej.

Systemy Barak Hindusi zamówili już (Indie kupują system plot Barak-8, 2009-11-11) m.in. dla dotychczas wykorzystywanego lotniskowca, leciwego Viraata. Commander Manoj Jha z jego dowództwa twierdzi, że opłaca się jeszcze w inwestować w tę 49-letnią jednostkę. Dzięki temu w 2015, z Vikramaditya i nowo budowanym lotniskowcem Virant indyjska marynarka wojenna będzie miała 3 lotniskowce o sporym potencjale bojowym - powiedział indyjski oficer.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.