Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Barak-8 dla Sa'ar 6

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 kwietnia 2019

Koncern Israel Aerospace Industries i Heil HaYam HaYisraeli (Izraelski Korpus Morski) zawarły kontrakt na dostawę systemów obrony powietrznej Barak-8. Przetarg realizował Urząd Zamówień Publicznych izraelskiego Ministerstwa Obrony.

Korwety Sa'ar zostaną wyposażone w system OP Barak-8 / Ilustracja: MO Izraela

Barak-8 to system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej przed zagrożeniami z powietrza, morza i lądu. Zakupione systemy zostaną zainstalowane na korwetach rakietowych typu Sa’ar 6, opartych na projekcie niemieckich okrętów typu Braunschweig (K 130), które będą eksploatowane przez Heil HaYam HaYisraeli. Jak podaje producent, Barak-8 pomyślnie przeszedł testy i spełnia wszelkie wymogi operacyjne marynarki wojennej Izraela dotyczące zróżnicowanych zagrożeń na obszarach morskich (600 mln USD na izraelskie korwety, 2013-10-25).

Barak-8 to jeden z wiodących systemów IAI. Podpisany kontrakt jest jednym z wielu, które sfinalizowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Sfinalizowanie kontraktu dla Izraelskiego Korpusu Morskiego to kolejny dowód jakości naszego systemu – powiedział Dror Bar, wiceprezes IAI do spraw systemów obrony powietrznej i rakietowej.

System Barak-8 na korwetach Sa'ar-6 zwiększy zdolności operacyjne Izraelskiego Korpusu Morskiego. Dzięki elementowm lądowym i morskim system stanowi kompletne i spójną odpowiedź na szeroką gamę zagrożeń i został opracowany tak, aby był w pełni kompatybilny z innymi systemami. Barak-8 to przykład systemu, który jest niezawodny i bardzo zaawansowany technologicznie – skomentował Boaz Levi, wiceprezes IAI, dyrektor generalny ds. systemów, rakiet i technologii kosmicznych.

Barak-8 została opracowany przez IAI we współpracy z m.in. izraelską Dyrekcją ds. Badań i Rozwoju Obrony oraz indyjską DRDO (Vikramaditya z Barakami?, 2012-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.