Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie dla Lufthansy zatwierdzone

Lotnictwo cywilne, 26 czerwca 2020

Wczoraj akcjonariusze Deutsche Lufthansa AG zagłosowali za przyjęciem środków kapitałowych i udziałem Funduszu Stabilizacji Gospodarczej (WSF) Republiki Federalnej Niemiec w spółce. Propozycja uzyskała wymaganą większość na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Wzięło w nim udział ok. 30 tys. akcjonariuszy reprezentujących 39% kapitału. 98% obecnego kapitału głosowało za przyjęciem proponowanej przez spółkę uchwały. To znacznie więcej niż wynosi niezbędna większość – 2/3 głosów.

Pakiet przewiduje środki stabilizacyjne i pożyczki w wysokości do 9 mld EUR. WSF ma wnieść wkład w wysokości do 5,7 mld euro w aktywa Deutsche Lufthansa. W ramach podwyższenia kapitału zakładowego WSF uzyska w nim 20-% udział. Akcjonariusze głosowali również za przyznaniem dwóch praw do konwersji części cichego wkładu kapitałowego. Te prawa do konwersji mają z jednej strony chronić rząd federalny w przypadku przejęcia Lufthansy, a z drugiej zabezpieczyć wypłatę odsetek. Oba prawa do konwersji mogą zostać przekształcone w kolejne 5% kapitału zakładowego spółki. Pakiet zostanie uzupełniony kredytem w wysokości do 3 mld EUR z udziałem KfW i banków prywatnych.

Wsparcie zabezpieczy płynność spółki, która zatrudnia 138 000 pracowników. Spółki Grupy Lufthansa pracują obecnie nad ponownym rozpoczęciem działalności. Rozkład lotów linii lotniczych będzie rozszerzany w nadchodzących tygodniach. Nowy rozkład ma zostać opublikowany na początku przyszłego tygodnia (Grupa Lufthansa powiększa siatkę, 2020-06-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.