Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AN/TPY-2 dla Saudów

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 czerwca 2020

Koncern Raytheon otrzymał od Missile Defense Agency zlecenie wartości 2,271 mld USD na wyprodukowanie 7 stacji radiolokacyjnych AN/TPY-2 dla sił zbrojnych Arabii Saudyjskiej oraz przeznaczonych dla nich części zamiennych i zapewnienie wsparcia logistycznego. Transakcja zostanie zrealizowana w ramach procedury FMS.

Z 14 wyprodukowanych dotychczas radarów AN/TPY-2, połowa wchodzi w skład amerykańskich systemów THAAD, pięć eksploatowanych jest w bazach za granicą, a dwa zostały dostarczone odbiorcy zagranicznemu / Zdjęcie: Raytheon

Radiolokatory AN/TPY-2, pracujące w paśmie X i wyposażone w moduły nadawczo-odbiorcze na bazie azotku galu, służą do wykrywania, śledzenia i rozróżniania pocisków balistycznych. Są one elementem systemu obrony powietrznej Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Rząd w Rijadzie zamówił 7 baterii THAAD (Pociski THAAD dla Arabii Saudyjskiej, 2020-03-30).

Prace zostaną wykonane w zakładach Raytheona w Woburn, w stanie Massachusetts. Produkcja saudyjskich radiolokatorów rozpoczęła się 26 czerwca 2020 i ma zakończyć się 31 sierpnia 2027.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra