Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AN/TPY-2 dla Saudów

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 czerwca 2020

Koncern Raytheon otrzymał od Missile Defense Agency zlecenie wartości 2,271 mld USD na wyprodukowanie 7 stacji radiolokacyjnych AN/TPY-2 dla sił zbrojnych Arabii Saudyjskiej oraz przeznaczonych dla nich części zamiennych i zapewnienie wsparcia logistycznego. Transakcja zostanie zrealizowana w ramach procedury FMS.

Z 14 wyprodukowanych dotychczas radarów AN/TPY-2, połowa wchodzi w skład amerykańskich systemów THAAD, pięć eksploatowanych jest w bazach za granicą, a dwa zostały dostarczone odbiorcy zagranicznemu / Zdjęcie: Raytheon

Radiolokatory AN/TPY-2, pracujące w paśmie X i wyposażone w moduły nadawczo-odbiorcze na bazie azotku galu, służą do wykrywania, śledzenia i rozróżniania pocisków balistycznych. Są one elementem systemu obrony powietrznej Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Rząd w Rijadzie zamówił 7 baterii THAAD (Pociski THAAD dla Arabii Saudyjskiej, 2020-03-30).

Prace zostaną wykonane w zakładach Raytheona w Woburn, w stanie Massachusetts. Produkcja saudyjskich radiolokatorów rozpoczęła się 26 czerwca 2020 i ma zakończyć się 31 sierpnia 2027.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.