Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Griffony odebrane przez 21. RIMa

Wojska lądowe, 08 lipca 2020

Armée de Terre (wojska lądowe Francji) odebrały kolejną partię wielozadaniowych pojazdów opancerzonych Griffon. Partia 13 pojazdów trafiła do 21. Pułku Piechoty Morskiej (21e régiment d’infanterie de marine, 21. RIMa) stacjonującego w Fréjus.

21. RIMa to już czwarty francuski pułk przezbrajany w Griffony / Zdjęcie: Armée de Terre

Jest to już czwarty pułk (strukturalnie batalion) przezbrajany w ten typ transportera. Dwie pierwsze kompanie zostaną przeszkolone na Griffony w czasie dwumiesięcznego szkolenia, które rozpocznie się w sierpniu. W listopadzie rozpocznie się szkolenie dwóch pozostałych kompanii wchodzących w skład pułku. Szkolenie obejmie kierowców, operatorów uzbrojenia i dowódców załóg.

W 2019 Armée de Terre odebrały łącznie 92 Griffony. Transportery są zamawiane w ramach programu Scorpion obejmującego wymianę znacznej części floty pojazdów opancerzonych w Armée de Terre. Trafią tam Griffony w wariancie transportera piechoty, wozu dowodzenia, wozu rozpoznania artyleryjskiego i wozu medycznego. Do 2025 Armée de Terre mają odebrać około 2000 tego typu pojazdów, które zastąpią kołowe transportery VAB (Morski sprawdzian Jaguara i Griffona, 2019-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.