Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Griffony dla Francji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 lipca 2019

Przedstawiciele francuskiej agencji ds. zakupów wojskowych, DGA (Direction Générale de l’Armement) przekazali żołnierzom l’Armée de Terre (wojsk lądowych Francji) pierwszą partię 6 kołowych transporterów opancerzonych Griffon VBMR (Véhicule Blindé Multi-Rôles).

Jeden z pierwszych kto Griffon przekazanych wojskom lądowym Francji / Zdjęcie: MO Francji

Kto Griffon VBMR 6x6 ma dwuosobową załogę i przewozi standardowo 8 żołnierzy wyposażonych w indywidualny system walki FELIN. Masa pojazdu to 24,5 t. Jego uzbrojenie stanowi bezzałogowa wieża z 7,62- lub 12,7-mm km. Griffon jest odporny na ostrzał i wybuch min i improwizowanych urządzeń wybuchowych. Maksymalna prędkość pojazdu na drodze to 90 km/h.

VBMR ma zastąpić we francuskich wojskach lądowych dotychczas używane transportery opancerzone GIAT VAB (Véhicule de l'Avant Blindé) 4x4 i 6x6 (te ostatnie przyjęto do uzbrojenia 40 lat temu). VBMR ma występować w sześciu odmianach, m.in. ambulansu, wozu dowodzenia i kierowania ogniem artylerii.

Początkowo wojsko zamówiło 1722 Griffonów, jednak w maju 2018 urzędnicy DGA stwierdzili, że zgodnie z nowym planem zakupów sprzętu wojskowego na l. 2019–2025, liczba ta zostanie zwiększona do 1872 wozów (Nowe pojazdy dla Armee de Terre, 2014-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.