Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prezentacja bwp Redback

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 lipca 2020

Koncern Hanwha Defense po raz pierwszy zaprezentował publicznie bojowy wóz piechoty AS21 Redback. Pojazd został opracowany z myślą o udziale w australijskim programie Land 400 Phase 3 mającym wyłonić bwp dla armii australijskiej.

 Testy prototypowych Redbacków rozpoczną się w listopadzie br. i potrwają 10 miesięcy / Zdjęcie: Hanwha Defense 

Oficjalna ceremonia, w trakcie której pokazane zostały dwa egzemplarze bwp Redback, odbyła się w zakładach w Changwon w obecności dyrektora generalnego Hanwha, Lee Sung-soo. Obydwa pojazdy według planu już 28 lipca miały zostać przetransportowane do Pyeongtaek Port, skąd trafią do Melbourne. Trzeci pojazd trafi do Australii w styczniu 2021 (Prototyp bwp RedBack, 2019-10-22).

W ramach programu Land 400 Phase 3 Australia zamierza nabyć 450 pojazdów. W sierpniu ubiegłego roku wskazani zostali dwaj konkurenci, którzy będą rywalizować o zwycięstwo w programie. Finalnie w rywalizacji pozostał koncern Hanwha z bwp AS21 Redback i Rheinmetall z bwp Lynx KF41 (Umowa na RMA dla Lynxa, 2019-10-24). Tym samym Hanwha Defense Australia otrzymał od CASG  (Capability Acquisition and Sustainment Group) kontrakt o wartości 50 mln AUD. Zobowiązuje on do przygotowania trzech pojazdów do testów w ramach procedury Risk Mitigation Activity. Ostateczne oferty w australijskim programie następcy transporterów M113AS4 mają być gotowe pod koniec 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.