Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja bwp Redback

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 lipca 2020

Koncern Hanwha Defense po raz pierwszy zaprezentował publicznie bojowy wóz piechoty AS21 Redback. Pojazd został opracowany z myślą o udziale w australijskim programie Land 400 Phase 3 mającym wyłonić bwp dla armii australijskiej.

 Testy prototypowych Redbacków rozpoczną się w listopadzie br. i potrwają 10 miesięcy / Zdjęcie: Hanwha Defense 

Oficjalna ceremonia, w trakcie której pokazane zostały dwa egzemplarze bwp Redback, odbyła się w zakładach w Changwon w obecności dyrektora generalnego Hanwha, Lee Sung-soo. Obydwa pojazdy według planu już 28 lipca miały zostać przetransportowane do Pyeongtaek Port, skąd trafią do Melbourne. Trzeci pojazd trafi do Australii w styczniu 2021 (Prototyp bwp RedBack, 2019-10-22).

W ramach programu Land 400 Phase 3 Australia zamierza nabyć 450 pojazdów. W sierpniu ubiegłego roku wskazani zostali dwaj konkurenci, którzy będą rywalizować o zwycięstwo w programie. Finalnie w rywalizacji pozostał koncern Hanwha z bwp AS21 Redback i Rheinmetall z bwp Lynx KF41 (Umowa na RMA dla Lynxa, 2019-10-24). Tym samym Hanwha Defense Australia otrzymał od CASG  (Capability Acquisition and Sustainment Group) kontrakt o wartości 50 mln AUD. Zobowiązuje on do przygotowania trzech pojazdów do testów w ramach procedury Risk Mitigation Activity. Ostateczne oferty w australijskim programie następcy transporterów M113AS4 mają być gotowe pod koniec 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra