Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Alliance Aviation zamawiają E190

Lotnictwo cywilne, 03 sierpnia 2020

Australijskie linie Alliance Aviation podpisały kontrakt zakupu 14 samolotów odrzutowych komunikacji regionalnej Embraer 190, za sumę 79,4 mln USD. Zostaną one wyleasingowane od Azorra Aviation z siedzibą w USA. Transakcja obejmuje również opcje nabycia kolejnych pięciu E190, a także zakup 6 zapasowych silników GE CF34 oraz opcje pozyskania kompleksowych symulatorów lotu i innego sprzętu szkoleniowego.

Alliance Aviation dysponują obecnie 47 Fokkerami, w tym 24 Fokkerami 100 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Alliance Aviation

Pierwszy Embraer 190 zostanie dostarczony we wrześniu. Samolot będzie używany głównie na trasach regionalnych, ale nie wyklucza się możliwości używania go do obsługi innych połączeń trasach, biorąc pod uwagę spadek zapotrzebowania na podróże w związku z pandemią SARS-CoV-2.

Alliance ma obecnie flotę 47 Fokkerów, z czego w eksploatacji znajduje się 5 Fokkerów 50, 12 Fokkerów 70 i 24 Fokkerów 100, a kolejne 3 F70 i 3 F100 są zmagazynowane. Samoloty holenderskiego producenta liczą sobie od 24 do 31 lat.

Dyrektor zarządzający Alliance Scott McMillan nie przewiduje zastąpienia ich brazylijskimi odrzutowcami. Fokkery pozostają podstawą naszej floty i przewidujemy, że pozostaną w służbie przez wiele lat, zwłaszcza że mamy [do nich] wiele części zamiennych w magazynach. Pozyskanie Embraerów 190 ma przygotować linie na kolejną fazę wzrostu [ruchu lotniczego] – mówi Mcmillan (Australijczycy kupują Fokkery, 2015-11-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.