Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa wieża Rheinmetalla

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 sierpnia 2020

Rheinmetall opublikował nagranie prezentujące nowy system wieżowy dla czołgów podstawowych. Główne uzbrojenie wieży stanowi 130-mm armata gładkolufowa z lufą o długości 51 kalibrów.

Zaprezentowane nagranie pokazuje, że system wieżowy zintegrowany z podwoziem Challengera 2 jest już w pełni funkcjonalny i umożliwia prowadzenie ognia / Zdjęcie: Rheinmetall

Nowa wieża najprawdopodobniej bazuje na konstrukcji prezentowanej dotychczas w programie modernizacji brytyjskich czołgów Challenger 2. Zmianie uległa jej geometria, co sugeruje zmianę konfiguracji opancerzenia. Zniwelowane zostały także wady wieży Leoparda 2, związane m.in. z osłabionym obszarem pancerza za celownikiem głównym działonowego. Wieżę z armatą kal. 130 mm wyposażono w automat ładujący. Spowodowane jest to większą masą nabojów kal. 130 mm. Zastosowanie automatu ładowania wiąże się ze zmniejszeniem załogi czołgu do 3 żołnierzy.

Co ciekawe, wieża nie została zaprezentowana na niemieckim Leopardzie 2, lecz na brytyjskim Challengerze 2. Będzie ona zapewne jedną z propozycji w programie modernizacji brytyjskich czołgów do standardu Challenger Mk2/LEP (Challenger 2 z IronVision, 2020-01-21). Niewykluczone, że będzie też oferowana użytkownikom innych czołgów podstawowych, tj. Leopard 2 lub też jako element programu europejskiego czołgu przyszłości MGCS (SADS Part 1 podpisany, 2020-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.