Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundestag zatwierdził rozpoczęcie MGCS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 marca 2020

Komitet budżetowy Bundestagu zatwierdził rozpoczęcie pracy rozwojowej w celu zdefiniowania architektury czołgu podstawowego nowej generacji. Jest to impuls do faktycznej realizacji niemiecko-francuskiego programu Main Ground Combat System (MGCS).

MGCS docelowo ma zastąpić niemieckie Leopardy 2 (na zdjęciu) i francuskie Leclerki / Zdjęcie: Bundeswehra – Ralph Zwilling

Prace nad zdefiniowaniem architektury przyszłego czołgu określone są jako System Architecture Definition Study. Pierwszy etap SADS ma zostać zakończony w ciągu 18 miesięcy. Będą go realizować przedsiębiorstwa niemieckie (Rheinmetall i KMW) i francuskie (Nexter). Szczegółowe zasady współpracy w zakresie badań i technologii mają zostać uzgodnione z Francją w czwartym kwartale 2020.

Paryż i Berlin mają się dzielić kosztami programu po połowie. Dzięki temu ma być zredukowane ryzyko związane z finansowaniem prac. Pierwszy etap postępowania ma pochłonąć maksymalnie po 75 mln euro od każdej ze stron. Przewiduje się, że koszty programu do czasu opracowania demonstratora czołgu i implementacji przyjętych rozwiązań, co ma zostać zrealizowane do 2028, wyniosą łącznie 1,5 mld euro.

Według założonego harmonogramu pierwsze seryjne MGCS mają zostać dostarczone użytkownikom w 2035, a w 2040 mają osiągnąć wstępną zdolność operacyjną (Triumf Francuzów w Iron Spear, 2019-10-17, Ponad 200 strzałów francuskiej czołgowej 140-tki, 2019-02-07, Formowanie Panzerbatallion 363, 2019-12-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.