Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze testy HAWC zakończone

Przemysł zbrojeniowy, 09 września 2020

DARPA (Defense Advanced Research Project Agency) i US Air Force ogłosiły zakończenie testów na uwięzi dwóch wariantów lotniczych pocisków hipersonicznych HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept). Oznacza to, że jeszcze w tym roku skierowane zostaną do prób w locie.

/ Ilustracja: DARPA 

Planowane testy w swobodnym locie będą skupione na badaniu napędu w postaci silnika strumieniowego z naddźwiękową komorą spalania typu (ang. scramjet) i sposobów zarządzania energią cieplną. Pozwolą one uzyskać niezbędne dane do udoskonalenia konstrukcji pocisku. Docelowo ma on być zdolny do statecznego lotu z prędkością hipersoniczną przekraczającą Ma5.

Pociski HAWC opracowywane są przez Lockheed Martin i Raytheon Technologies na rzecz US Air Force i DARPA. DARPA współpracuje w tym projekcie także z innymi podmiotami, tj. Missile Defense Agency, US Navy i NASA.  Opracowanie odpowiednich technologii dla broni hipersonicznej pozwoli zmniejszyć ryzyko w pozyskiwaniu tego typu uzbrojenia przez Siły Zbrojne USA. Do kluczowych technologii zaliczają się: konfiguracja pocisku, napęd, zmniejszenie naprężeń termicznych i projekt systemu uzbrojenia wymagający możliwie jak najmniejszych nakładów w procesie produkcji (Jeszcze 5 testów C-HGB, 2020-04-18, Kolejna wizja pocisku hiperdźwiękowego USA, 2020-03-01, Lasery bojowe i pociski hiperdźwiękowe USA, 2019-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.