Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie tankowanie niemieckich A310 MRTT

Lotnictwo wojskowe, 15 września 2020

Wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący A310-304 MRTT z składu Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) 10 września po raz ostatni wykonał symboliczne zadanie podawania paliwa samolotom bojowym. W uroczystym pożegnaniu w przestrzeni powietrznej nad Kolonią udział wzięła para Tornado z Taktischen Luftwaffengeschwader 33 z Büchel.

Od wejścia do służby w 2008 roku do dnia dzisiejszego A310 MRTT należące do Luftwaffe wykonały około 3000 lotów jako tankowce / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Luftwaffe dysponują 4 A310 MRTT zdolnymi do wykonywania zadań transportu, tankowania i ewakuacji medycznej. Od wejścia do służby w 2008 roku do dnia dzisiejszego samoloty te wykonały około 3000 lotów jako tankowce, trwających łącznie 13 800 godzin, w trakcie których przetoczyły ok. 39 000 t nafty (Automatyczne tankowanie z MRTT, 2020-04-17).

Niemieckie A310 MRTT wzięły udział w dwóch misjach zagranicznych. Od marca 2013 do lipca 2014 uczestniczyły w AFISMA (Międzynarodowej Misji Wsparcia w Mali pod Dowództwem Sił Afrykańskich), a od grudnia 2015 do września 2019 wspierały działania koalicji przeciwko islamistom na terenie Iraku i Syrii

Od tej pory A310 MRTT używane będą tylko do transportu żołnierzy, mieszcząc maksymalnie 214 pasażerów lub ewakuacji medycznej (do 6 ciężko rannych i 38 lekko lub średnio rannych). Ich rolę jako tankowców przejmą A330 MRTT ze składu z MMU stacjonującej w Eindhoven w Holandii (Drugi MRTT dla MMU, 2020-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.