Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Singapur chce kupić F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 stycznia 2019

Nasze F-16 będą musiały zostać wycofane ze służby wkrótce po 2030. Z przyjemnością informujemy, że Agencja ds. Nauki i Technologii Obronnych i wojska lotnicze zakończyły ocenę techniczną nowych samolotów i zdecydowały, że F-35 będzie najodpowiedniejszym samolotem, który je zastąpi – poinformował w mediach społecznościowych minister obrony Singapuru Ng Eng Hen.

Minister Ng Eng Hen zapoznał się ze zdolnościami bojowymi F-35 podczas pobytu w USA / Zdjęcie: MO Singapuru

Ocena techniczna wykazała również, że Angkatan Udara Republik Singapura (wojska lotnicze Singapuru) powinny najpierw zakupić niewielką liczbę F-35 w celu dokonania pełnej oceny ich zdolności i przydatności przed podjęciem decyzji o całkowitej wymianie floty [AURS]. W kolejnym etapie [ministerstwo] przedyskutuje szczegóły z odpowiednimi stronami w USA, zanim potwierdzi swoją decyzję o nabyciu F-35 dla Singapuru – dodano w oświadczeniu singapurskiego resortu obrony.

Minister Ng Eng Hen ani żaden z urzędników kierowanego przez niego resortu nie sprecyzowali ile wielozadaniowych samolotów bojowych F-35 i w jakiej wersji zamierzają nabyć AURS. Na zdjęciach opublikowanych przez ministra Ng dokumentujących jego pobyt w USA, którego celem było zapoznanie się ze zdolnościami Lightning II można zauważyć, że zaprezentowano mu zarówno F-35A (wersję klasycznego startu i lądowania), jak i F-35B (wersję skróconego startu i pionowego lądowania).

Singapur od samego początku wyrażał zainteresowanie F-35 i już w lutym 2003 dołączył do projektu Joint Strike Fighter. Jednak minister Ng Eng Hen wielokrotnie powtarzał, że AURS nie spieszą się z zamówieniem samolotów tego typu i wciąż je oceniają.

Obecnie główną siłę bojową singapurskiego lotnictwa stanowi 40 F-15SG, liczących sobie średnio niecałe 7 lat i 60 F-16 C/D Block 52 (ich średni wiek to ok. 18 lat). Dzięki pozyskaniu F-35 to państwo-miasto stałoby się czwartym użytkownikiem tego typu w regionie Azji i Pacyfiku po Australii, Japonii i Republice Korei, dzięki czemu znacznie wzrosłaby jego pozycja militarna i polityczna (AURS odbierają MRTT, 2018-09-03, F-15SG zrzucają GBU-31, 2017-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.