Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie Emirates i IHC

Lotnictwo cywilne, 24 września 2020

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates i International Humanitarian City (IHC), największe na świecie centrum pomocy humanitarnej i rozwiązań kryzysowych, zawarły porozumienie o partnerstwie. Partnerstwo między podmiotami plasuje Dubaj jako miejsce, z którego sprawnie dostarczana jest pomoc, zwłaszcza w sytuacjach kryzysów humanitarnych.

Porozumienie podpisali Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Cargo Emirates SkyCargo i Giuseppe Saba, dyrektor generalny International Humanitarian City / Zdjęcie: Emirates

Zgodnie z postanowieniami protokołu Emirates SkyCargo i IHC będą pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami logistycznymi, aby sprawnie wykonywać operacje ratownicze. IHC zwróci się również do Emirates SkyCargo jako przewoźnika lotniczego pierwszego wyboru w zakresie transportu pilnie potrzebnych materiałów. Ponadto obie organizacje będą dzielić się wiedzą i wdrażać najlepsze praktyki dotyczące transportu specjalistycznego ładunku w ramach akcji ratunkowych.

Założona w 2003 IHC jest jedynym organem non-profit Free Zone Authority i składa się z ok. 80 członków organizacji humanitarnych i spółek handlowych. IHC i jej społeczność opracowała specjalne projekty, takie jak bank danych Humanitarian Logistics, studio Flash Media i nawiązały współpracę z instytucją akademicką, która zajmuje się innowacjami i transferem wiedzy w celu przygotowania przyszłych pracowników humanitarnych.

Jesteśmy przewoźnikiem o silnym poczuciu odpowiedzialności społecznej. Przez lata Emirates SkyCargo wykonały szereg lotów i przewoziły ładunki w imieniu International Humanitarian City, niosąc pomoc podczas katastrof humanitarnych na całym świecie. Nasze ostatnie wsparcie odbyło się w odpowiedzi na następstwa eksplozji w Bejrucie. Dziś umacniamy nasze partnerstwo i opracowujemy platformę, która umożliwi bardziej spójną i jeszcze szybszą reakcję w przypadku potrzeby niesienia pomocy, a także ułatwi rozwój solidnych i innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Nasza flota samolotów szerokokadłubowych i globalna siatka z hubem w Dubaju będzie wspierała działania International Humanitarian City skierowane do potrzebujących społeczności na całym świecie – powiedział Nabil Sultan.

Chciałbym wyrazić wdzięczność Emirates SkyCargo za ich dotychczasowe wsparcie dla IHC i społeczności. Szczególne podziękowania kierujemy do zarządu Emirates za inicjatywę podjętą po wybuchu w Bejrucie, za wsparcie Libańczyków licznymi transportami powietrznymi w bardzo korzystnych cenach. Mam zaszczyt podpisać niniejszy dokument będący kamieniem milowym dla naszej dalszej współpracy. Jest ona czymś więcej niż wykorzystaniem zasobów lotniczych i dużego zasięgu Emirates SkyCargo. Wysokie standardy i jakość świadczonych usług przewoźnika będą w dalszym ciągu ulepszać mechanizmy reagowania kryzysowego kierowanego do społeczności IHC, wspólne działania umożliwią nam współpracę na rzecz One Humanity – dodał Giuseppe Saba.

W sierpniu linie Emirates podjęły inicjatywę humanitarną, tworząc most lotniczy między Dubajem a Bejrutem, aby ułatwić transport najpotrzebniejszych materiałów po eksplozjach w porcie w Bejrucie. Emirates nadal współpracują z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, w tym z IHC, która jest również wspierana przez darowizny pieniężne i w postaci mil Emirates Skywards za pośrednictwem Emirates Airline Foundation (Emirates z pomocą dla Libanu, 2020-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.