Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tajlandia kupiła T-6

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 29 września 2020

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Kong Thab Akat Thai (królewskie wojska lotnicze Tajlandii) zawarły z koncernem Textron Aviation kontrakt wartości 162 mln USD, dotyczący zakupu 12 samolotów szkolnych Beechcraft T-6C Texan II (Tajlandia wybrała T-6 i AT-6?, 2020-08-28).  

Tajlandia jest 11. zagranicznym nabywcą samolotów szkolnych Beechcraft T-6C Texan II / Zdjęcie: Textron Aviation

Na mocy umowy Amerykanie wyposażą szkołę lotniczą w bazie Kamphaeng Saen w zintegrowany system szkoleniowy obejmujący urządzenia naziemne dla pilotów i obsługi technicznej, system planowania misji i odpraw, a także dostarczą części zamienne i sprzęt do eksploatacji samolotów.

Kong Thab Akat Thai to jedne z najbardziej nowoczesnych wojsk lotniczych w regionie Azji i Pacyfiku, będące kluczowym sojusznikiem USA. Nabycie przez nie zintegrowanego systemu szkoleniowego i samolotów T-6C Texan II da kadrze uczniów-pilotów przewagę technologiczną podczas szkolenia i przygotuje ich do eksploatowania nowoczesnych myśliwców i samolotów szturmowych – powiedział Thomas Webster, dyrektor Textron Aviation Defense ds. sprzedaży w regionie Azji-Pacyfiku.

Ten program jest krokiem w stronę nowej perspektywy rządu Tajlandii w zakresie wspierania lokalnego przemysłu obronnego, a nie tylko pozyskania nowego samolotu szkolnego – dodał marsz. Maanat Wongwat, głównodowodzący Kong Thab Akat Thai.

Szkolenie pilotów i personelu technicznego Kong Thab Akat Thai ma się rozpocząć w Wichita w 2022. Dostawy samolotów, oznaczonych jako T-6TH, mają zostać zrealizowane pod koniec 2022 i na początku 2023. Textron planuje dostarczyć do Tajlandii dwa kompletne samoloty, a pozostałych 10 zostanie przetransportowanych w częściach do bazy Kamphaeng Saen, gdzie zostaną zmontowane i oblatane.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.