Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IM-SHORAD dla US Army zamówiony

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 października 2020

Departament Obrony USA zawarł kontrakt z General Dynamics Land Systems na produkcję, testy i dostawę pierwszych systemów przeciwlotniczych Interim Maneuver Short-Range Air Defense (IM-SHORAD). Trafią one do US Army.

Zamówione systemy IM-SHORAD zostaną dostarczone US Army do 30 września 2025 / Ilustracja: GDLS

Całkowita wartość porozumienia ma sięgać 1,219 mld USD. Natomiast w ramach pierwszej partii zamówiono 28 systemów IM-SHORAD na podwoziu Stykera. Ich wartość to 230 mln USD. Docelowo do US Army mogą trafić nawet 144 pojazdy.

Zamówiony system pozwoli odbudować zdolności US Army w zakresie obrony przeciwlotniczej najniższego szczebla. IM-SHORAD będzie służyć do zwalczania bezzałogowych statków latających oraz śmigłowców i samolotów załogowych. Będzie się on charakteryzował wysoką mobilnością i przeżywalnością przy korzystnym stosunku koszt-efekt.

Najważniejszym elementem systemu jest opracowany przez Leonardo DRS pakiet MEP (Mission Equipment Package). Obejmuje on system wieżowy z głowicą optoelektroniczną MX-GCS EO/IR, układem IFF i uzbrojeniem w postaci 30-mm armaty automatycznej XM914 sprzężonej z km M240 kal. 7,62 mm, pocisków Longbow Hellfire i Stinger. Całość współpracuje z czterema antenami MHR (Multi-Mission Hemispheric Radar (Przeciwlotniczy Stryker w październiku, 2019-08-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.