Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SP poszukują zasobników rozpoznawczych

Lotnictwo wojskowe, 07 października 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON opublikował informację o zamiarze zakupienia 3 zasobników rozpoznania lotniczego wyposażonych w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Zwycięzca przetargu powinien także zintegrować je z wielozadaniowymi samolotami bojowymi F-16 C/D Block 52+ eksploatowanymi przez Siły Powietrzne.

Nowe zasobniki z radarem SAR mają być przenoszone przez samoloty wielozadaniowe F-16C/D Block 52+ użytkowane przez Siły Powietrzne / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Razem z zasobnikami wojsko chce nabyć stacje naziemne przeznaczone do planowania misji i programowania zasobników, naziemne stacje analizy i transmisji danych, bazę danych umożliwiającą gromadzenie, archiwizowanie i wyszukiwanie zobrazowań optoelektronicznych, SAR, raportów i metadanych, wraz z niezbędnym oprogramowaniem i interfejsem umożliwiającym przeszukiwanie, dystrybucję danych rozpoznawczych, a także sprzęt do diagnostyki i obsługi systemu oraz dodatkowe wyposażenie, narzędzia i aparaturę kontrolno-pomiarową i dokumentację techniczną umożliwiające przenoszenie zasobników SAR przez F-16C/D Block 52+ użytkowane przez SP.

Termin składania ofert lub wniosków, w języku polskim, o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 4 listopada 2020 o godz. 10:00. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagane ilości w poszczególnych latach zostaną zawarte w SIWZ, która będzie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert wstępnych.

Wybrana zostanie oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem następujących kryteriów: cena (waga 70), gwarancja (waga 10) i rozwiązanie techniczne – radar z anteną fazowaną (waga 20). Dostawy zasobników i w/w wyposażenia powinny zostać zrealizowane w ciągu 44 miesięcy od udzielenia zamówienia.

IU MON poszukiwał zasobnika rozpoznawczego SAR już w połowie 2017, jednak wówczas postawiono warunek, aby mógł on współpracować z zasobnikiem rozpoznawczym DB-110, znajdującym się w wyposażeniu SP (Zasobnik rozpoznawczy dla F-16, 2017-07-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.