Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS George H.W. Bush w akcji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 lutego 2017

Amerykańskie samoloty bojowe stacjonujące na atomowym lotniskowcu USS George H.W. Bush przeprowadziły pierwsze operacje lotnicze w rejonie Bliskiego Wschodu.

Komponent lotniczy CSG 2 rozpoczął operacje lotnicze nad okupowanymi terytoriami Syrii i Iraku / Zdjęcie: USN

W poniedziałek lotniskowcowa grupa bojowa (CSG) nr 2 rozpoczęła działania bojowe w ramach wielonarodowej operacji wojskowej Inherent Resolve. Z pokładu stojącego na jej czele atomowego lotniskowca USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, wykonano pierwsze operacje lotnicze. Loty prowadzono nad obszarami kontrolowanymi przez bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych.

Amerykański zespół zadaniowy uzupełniają również krążowniki USS Philippine Sea (CG 58) i USS Hué City (CG 66, Miliony na naprawę USS Hue City, 2014-06-02), typu Ticonderoga, a także niszczyciele rakietowe USS Laboon (DDG 58) i USS Truxtun (DDG 103, Truxtun w służbie, 2009-04-28), typu Arleigh Burke. W połowie stycznia jednostki opuściły bazy morskie na wschodnim wybrzeżu USA i skierowały się w rejon Bliskiego Wschodu (Nowa misja USS George H.W. Bush, 2017-01-24).

Już 2 lutego amerykańskie okręty weszły na Morze Śródziemne. Po krótkim postoju we wschodniej części tego akwenu jednostki wznowią podróż w kierunku Morza Arabskiego i Zatoki Perskiej. Na miejscu zastąpią okręty CSG 11, które pod koniec ub.r. wróciły do kraju (Bez lotniskowców na Zatoce Perskiej, 2016-12-30; Powrót USS Dwight D. Eisenhower, 2016-12-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.