Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus łączy siły z Earthcube

Astronautyka, Przemysł zbrojeniowy, 08 października 2020

Airbus połączył siły z Earthcube, francuską spółką specjalizującą się w analizie danych geoprzestrzennych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), by opracować i wprowadzić na rynek Defence Site Monitoring, narzędzie online do monitorowania strategicznych lokalizacji, przeznaczone dla instytucji wojskowych, łączące zaawansowane zobrazowanie satelitarne i AI.

Analitycy zajmujący się interpretacja zobrazowań satelitarnych mogą uzyskać dostęp do systemu Defence Site Monitoring za pośrednictwem w pełni bezpiecznego obszaru na cyfrowej platformie Airbus OneAtlas / Ilustracja: Airbus

W projekcie Defence Site Monitoring wykorzystane zostaną doświadczenie Earthcube w automatycznej identyfikacji obiektów oraz obrazy o wysokiej rozdzielczości (50 cm) uzyskane z satelitów Airbus Pléiades oraz od 2021 o jeszcze większej rozdzielczości (30 cm) z konstelacji Pleiades Neo. Zastosowane algorytmy potrafią już automatycznie wykrywać, identyfikować i klasyfikować samoloty i jednostki pływające, zarówno cywilne, jak i wojskowe (Testy Pléiade Neo , 2020-02-25).

Airbus jest strategicznym partnerem francuskich i europejskich sił zbrojnych, służącym utrzymaniu suwerenności narodowej oraz dostarczającym niezawodne i bezpieczne rozwiązania rozpoznawcze. Dzięki Defence Site Monitoring setki interesujących wojsko obiektów będą codziennie monitorowane i analizowane dzięki szybkości reakcji i innym możliwościom naszych satelitów oraz algorytmów sztucznej inteligencji Earthcube, zdolnych do przetwarzania gigabajtów danych – powiedział François Lombard, dyrektor działu zdolności rozpoznawczych w Airbus Defence and Space.

Jako europejski lider branży przetwarzania danych AI, Earthcube dąży do ścisłej współpracy z głównymi graczami przemysłowymi, którzy są w stanie połączyć zdobyte doświadczenie z doskonałością naszej technologii. Projekt Defence Site Monitoring i partnerstwo z Airbusem doskonale ilustrują nasze ambicje – dodał Arnaud Guérin, prezes i współzałożyciel Earthcube.

Analitycy zajmujący się interpretacja zobrazowań satelitarnych mogą uzyskać dostęp do systemu Defence Site Monitoring za pośrednictwem w pełni bezpiecznego obszaru na cyfrowej platformie Airbus OneAtlas. Mogą w ten sposób monitorować wybrane obszary zainteresowania i otrzymywać automatyczne alerty i raporty z analizy trendów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.