Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie i chrzest JS Taigei

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 października 2020

Dzisiaj, 14 października, w stoczni Mitsubishi Heavy Industries (MHI) w Kobe zwodowano pierwszy okręt podwodny typu Taigei przeznaczony dla Kaijō Jieitai (japońskich morskich sił samoobrony). Nosi on nazwę JS Taigei (SS-513) i jest pierwszą jednostką tego typu. W ceremonii wodowania i chrztu okrętu uczestniczyli minister obrony Nobuo Kishi, szef sztabu Kaijō Jieitai adm. Hiroshi Yamamura i inni wyżsi urzędnicy.

JS Taigei ma wejść do służby w Kaijō Jieitai w marcu 2022 / Zdjęcie: MHI

Tokio zamierza zbudować 3 jednostki typu Taigei (29SS) – plany zakładają zwodowanie kolejnych dwóch, oznaczonych jako SS-514 i SS-515, w 2021 i 2022. Okręty mierzą 84 m długości, 9,1 m szerokości i wypierają około 3000 t. Ich załoga ma składać się z 70 oficerów i marynarzy. Podawany przez japoński resort obrony koszt jednostkowy okrętu to 76 mld jenów (720 mln USD).

Według dotychczasowych założeń jednostki typu Taigei mają wchodzić do służby co rok, począwszy od marca 2022. W ramach programu poprawy bezpieczeństwa narodowego, Japonia zamierza zwiększy liczebność swojej floty okrętów podwodnych do 22. Obecnie Kaijō Jieitai mają na stanie 9 OP typu Oyashio i 11 OP typu Soryū (w przyszłym roku do służby ma wejść 12. ostatnia z nich – JS Tōryū, Wodowanie okrętu podwodnego Oryu, 2018-10-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.