Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie 10. Soryu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 listopada 2017

W japońskim Kobe zwodowano dziś dziesiąty konwencjonalny okręt podwodny typu Sōryū.

Japoński okręt podwodny Shōryū, typu Sōryū, po wodowaniu / Zdjęcie: MO Japonii

Okręt podwodny Shōryū (SS 510), typu Sōryū, zwodowano w poniedziałek w stoczni Kawasaki Heavy Industries zlokalizowanej w Kobe. Po przeprowadzeniu prac wykończeniowych i testów odbiorczych OP zostanie przekazany Kaijō Jieitai (Japońskim Morskim Siłom Samoobrony).

Budowę Shōryū zapoczątkowano w styczniu 2015. Zakłada się, że okręt wejdzie do służby w marcu 2019. Będzie wówczas dziesiątym OP typu Sōryū w składzie Kaijō Jieitai. Uzupełni w linii m.in. jednostkę Sekiryū (SS 508), którą przyjęto do służby na początku br. (Kolejny Soryu przekazany, 2017-03-16).

Japońskie Morskie Siły Samoobrony będą użytkować co najmniej 12 konwencjonalnych OP typu Sōryū. Jednostki tego typoszeregu mają 84 m długości i 9,1 m szerokości. Wypierają ok. 2900 t. Okręty rozwijają 20 w, a załogę stanowi 65 osób. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.