Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy AW139 dla MDFR

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 16 października 2020

Straż pożarna hrabstwa Miami-Dade (Miami-Dade Fire Rescue, MDFR) odebrała pierwszy śmigłowiec Leonardo AW139, podczas skromnej uroczystości zorganizowanej 13 października na lotnisku Miami Executive na Florydzie.

Do końca br. strażacy z hrabstwa Miami-Dade mają dysponować 4 AW139 / Zdjęcie: MDFR

MDFR zamówiła w grudniu 2019 cztery śmigłowce AW139 do gaszenia pożarów, ratownictwa medycznego oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych. Są one wyposażone w hak ładunkowy i wciągarkę i są przystosowane do przenoszenia zbiornika wody Bambi (do gaszenia pożarów). Pozostałe trzy wiropłaty mają zostać dostarczone MDFR do końca 2020.

Miami-Dade to najludniejsze hrabstwo na Florydzie, mające niemal 2,717 mln mieszkańców i zajmujące obszar 6296,72 km2. MDFR ma 71 remiz strażackich rozmieszczonych w rejonie hrabstwa Miami-Dade i obsługuje 29 miast. Straż pożarna Miami-Dade często zapewnia pomoc i wsparcie sąsiednim hrabstwom, takim jak Monroe, Collier, Broward i Lee.

Do dzisiaj dostarczono ponad 1000 AW139 klientom na całym świecie, a ponad 280 operatorów w ponad 70 krajach używa tego typu śmigłowców do zadań cywilnych i wojskowych oraz usług publicznych. W USA użytkownikami AW139 są m.in. straż pożarna Los Angeles (Los Angeles Fire Departament, LAFD) i policje stanów New Jersey i Maryland. US Air Force wybrały bazujący na AW139 śmigłowiec Boeing MH-139A Grey Wolf, który zastąpi flotę UH-1N, chroniącą bazy rakiet strategicznych Minuteman III w Wyoming, Montanie i Dakocie Północnej (Nowy śmigłowiec prezydenta Kolumbii, 2020-08-17, USAF odebrały pierwszy MH-139A, 2019-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.