Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie Decisive Vision 20

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 października 2020

Na poligonie w Libavie, w Republice Czeskiej, zakończyło się ćwiczenie Decisive Vision 20, podczas którego żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) wspierali swoich czeskich kolegów w trakcie planowania działań obronnych.

Przygotowania do ćwiczenia pk. Decisive Vision 20 rozpoczęły się już na początku września br. Żołnierze DWDP-W we współpracy z przedstawicielami czeskiej 7. Dukelskiej Brygady Zmechanizowanej przygotowali tło taktyczne i rozkaz bojowy do ćwiczenia. Opracowanie dokumentów zostało poprzedzone wizytą zastępcy dowódcy 7. Brygady płka Petra Blechy i jej szefa sztabu płka Miroslava Vybíhala. Podczas ich pobytu omawiane były m.in. kwestie współpracy i udziału we wspólnych ćwiczeniach w kolejnych latach.

Ćwiczenie pk. Decisive Vision 20 rozpoczęło się 5 października na poligonie w Libavie. Podczas ćwiczenia przedstawiciele DWDP-W, którymi dowodził zastępca dowódcy dywizji gen. bryg. Pavel Lipka, występowali jako doradcy wspomagając żołnierzy 7. DBZmech. w trakcie planowania działań obronnych. Ćwiczenie wizytowali Dowódca Wojsk Lądowych Armády České republiky (SZ Republiki Czeskiej) gen. bryg. Ladislav Jung i Szef Dyrektoriatu Sił Specjalnych gen. bryg. Pavel Kolar.

7. Dukelská Brygada Zmechanizowana z Czech jest jedną z jednostek wojskowych, z którą, obok afiliowanych do elbląskiego dowództwa litewskiej brygady Żelazny Wilk i polskiej 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej dowództwo współpracuje od samego początku jego istnienia. 7. DBZmech znajdowała się w strukturach ćwiczebnych dywizji podczas ćwiczeń takich jak Saber Strike 2018 i Anakonda 2018 (Dostawa Vilkasów opóźniona, 2019-12-30).

Dla żołnierzy dowództwa dywizji ćwiczenie pk. Decisive Vision 20 było kolejnym przedsięwzięciem szkoleniowym po ćwiczeniu Dzik 20, w trakcie którego 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana zakończyła certyfikację, potwierdzając zdolność do realizacji zadań jako National Home Defence Forces (NHDF). Obecnie żołnierze dowództwa intensywnie przygotowują się do udziału w ćwiczeniu pk. Iron Wolf 20, które rozpocznie się na początku listopada br. Podczas ćwiczenia w strukturach dowództwa znajdować się będą, m.in., brygada Żelazny Wilk i wielonarodowa grupa bojowa, która stacjonuje na Litwie w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance Sojuszu (Polsko-litewska współpraca, 2019-02-22, Zakończono ćwiczenie Iron Wolf 2018, 2018-11-22).

Na podstawie informacji ppłka Dariusza Guzendy


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.