Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Partnerstwo Rheinmetall i Textron Systems

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 października 2020

Amerykański oddział Rheinmetall i Textron Systems zawarły porozumienie o złożeniu wspólnej oferty w programie Optionally Manned Fighting Vehicle (OMFV) na nowy bwp dla US Army. Partnerzy niemieckiego koncernu współpracujący w ramach Team Lynx będą oferować US Army bwp KF41 Lynx (KF41 na Brave Warrior 2020, 2020-09-28).

Oferowane przez Team Lynx bwp KF41 Lynx mają szansę zostania następcą używanych przez US Army bwp M2 Bradley / Zdjęcie: Rheinmetall

W skład Team Lynx poza Rheinmetall i Textron Systems wchodzi także Raytheon oraz inne podmioty działające na rynku amerykańskim. Liderem Team Lynx będzie American Rheinmetall Vehicles. Udział w programie Textron Systems zapewni dodatkowe możliwości, bazę technologiczną, badawczą i produkcyjną w programie OMFV.

Oferowany US Army Lynx będzie różnił się od pojazdów dotychczas oferowanych przez Rheinmetall. Nie wskazano jednak konkretnych rozwiązań jakie zostaną zastosowane.

Szanse Lynxa w USA pojawiły się ponownie po wznowieniu programu OMFV. Powodem jego wstrzymania w styczniu br. było nie spełnienie wymagań przez obie oferty. W przypadku GDLS nie udało się dostosować oferty do wymagań US Army. Natomiast zespół Rheinmetall-Raytheon nie był w stanie dotrzymać terminów dostaw pojazdów. Po zredefiniowaniu i ograniczeniu wymagań program został zrestartowany w lutym br. (Wymagania na następcę M2 Bradley, 2020-07-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.