Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Węgry kupują KF41

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2020

Państwowa agencja informacyjna MTI poinformowała wczoraj, 18 sierpnia, że rząd Węgier i niemiecki koncern Rheinmetall podpisały umowę w sprawie utworzenia spółki joint venture produkującej bojowe wozy piechoty Lynx KF41 dla Magyar Szárazföldi Haderő (węgierskich wojsk lądowych). Wartość transakcji szacowana jest na ponad 2 mld euro. Węgry są pierwszym państwem członkowskim NATO i UE, które zdecydowały się na zakup KF41 (Umowa na RMA dla Lynxa, 2019-10-24).

Węgry są pierwszym państwem członkowskim NATO i UE, które zdecydowały się na zakup KF41 / Zdjęcie: Rheinmetall  

Minister innowacji i technologii László Palkovics i komisarz rządu ds. rozwoju obronnosci Gáspár Maróth we wspólnym oświadczeniu podkreślili, że podpisane porozumienie to coś więcej niż modernizacja sprzętu wojskowego, a partnerstwo z wiodącą, dużą spółką europejską posłuży także odbudowaniu węgierskiego przemysłu zbrojeniowego, a tym samym rozbudowie jego portfolio.

Jesteśmy również dumni, że możemy wnieść istotny wkład w rozwój węgierskich zdolności w zakresie technologii obronnych we współpracy z lokalnym przemysłem. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi węgierskimi przyjaciółmi i partnerami i dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić długoterminowy sukces – dodał Armin Papperger, prezes zarządu Rheinmetall.

W 2019 minister obrony Tibor Benkő ogłosił, wkrótce po zakupie czołgów podstawowych Leopard, że w ramach zobowiązań wobec NATO Węgry planują sformowanie brygady pancernej, ale do jej skutecznego działania potrzebne są nie tylko czołgi podstawowe, ale także bwp i transportery opancerzone. Od czasu wycofania radzieckich BMP-1 w 2007 obydwa zadania wykonywały BTR-80 (Węgry chcą kupić NASAMS, 2020-08-13, Węgry odebrały 4 Leopardy 2A4HU, 2020-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.