Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NAG po ostatnich testach

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 25 października 2020

Indyjska DRDO (Defence Research and Development Organisation) poinformowała o zakończeniu testów poligonowych kierowanego pocisku przeciwpancernego NAG (Nieudane testy Naga, 2012-08-20). Odbyły się one 22 października 2020 o 6:45 czasu lokalnego na poligonie Pokhran w stanie Radżastan. Celem był odpowiednio przygotowany czołg. Pocisk wystrzelony ze standardowej wyrzutni mobilnej Namica trafił w cel i zniszczył go.

Indyjski kierowany pocisk przeciwpancerny NAG po wystrzeleniu z wyrzutni umieszczonej na pojeździe Namica, poligon Pokhran, 22 października 2020 / Zdjęcie: DRDO

NAG to pocisk 3. generacji działający w standardzie wystrzel i zapomnij. Jego zasięg minimalny wynosi 500 m, a maksymalny to 4 km. Według przedstawicieli DRDO, może być skutecznie używany w każdych warunkach pogodowych. Może atakować cele zarówno bezpośrednio, jak i z góry.

W NAG wykorzystano wyłącznie komponenty produkowane w Indiach. To m.in. głowica termowizyjna wysokiej czułości. Wyrzutnię pocisków zamontowano na pojeździe Namica zbudowanym na bazie bwp Sarath (licencyjny BMP-2). Może on przewozić do 6 NAG.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.