Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bamboo leasinguje samoloty PLL LOT

Lotnictwo cywilne, 29 października 2020

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały 20 października br. umowę na wynajem w formule wet-lease, dwóch Embraerów 195 wietnamskiemu przewoźnikowi Bamboo Airways. Wet-lease, określane też jako ACMI (ang. Aircraft, Crew, Maintenance and Insurance), obejmuje wydzierżawienie samolotu wraz z załogą, usługą utrzymania oraz ubezpieczeniem. Leasingodawca (właściciel samolotu) zobowiązuje się do podstawienia samolotu i zapewnienia jego kompletnej obsługi na rzecz leasingobiorcy (linia lotnicza). Leasingobiorca musi jednak samodzielnie zapewnić paliwo oraz rozliczyć opłaty lotniskowe, podatki, itp.

LOT-owskie Embraery 195 będą operowały na trasach Bamboo Airways od 15 listopada 2020 do 14 maja 2021 / Zdjęcia: PLL LOT

Pierwszy z samolotów (zn. rej. SP-LNI), już w barwach Bamboo Airways (ze względu na krótki czas leasingu specjaliści LOTAMS nałożyli na kadłub folię samoprzylepną) wyruszył z Lotniska Chopina do Hanoi wczoraj, 28 października, a trasa przelotu o długości 5267 km obejmowała 3 odcinki z międzylądowaniami w Tbilisi i Delhi. 1 listopada dołączy do niego także drugi Embraer 195 (zn. rej. SP-LNH).

Współpraca, umożliwiająca dodatkowe wykorzystanie floty i doświadczenia załóg pokładowych LOT-u, zaplanowana jest w okresie od 15 listopada 2020 do 14 maja 2021. W ramach umowy z LOT-em samoloty będą przez pół roku obsługiwały połączenia krajowe na zlecenie wietnamskiego przewoźnika. Jednym z kluczowych czynników wyboru oferty PLL LOT przez Bamboo Airways było posiadanie certyfikatu EASA, który stanowi gwarancję realizacji operacji lotniczych zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi.

Wcześniej wietnamskie towarzystwo wyleasingowało dwa Embraery 195 od duńskich Great Dane Airlines (E195 Bamboo rozpoczęły loty, 2020-09-30).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.