Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

E195 Bamboo rozpoczęły loty

Lotnictwo cywilne, 30 września 2020

Dwa odrzutowce komunikacji regionalnej Embraer 195, należące do wietnamskich linii Bamboo Airways, rozpoczęły loty z Hanoi, Vinh i Hajfongu do Con Dao. Wyspa Con Dao, leżąca 1400 km od Hanoi, w pobliżu południowego wybrzeża Wietnamu, i otaczający ją Park Narodowy to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych.

Embraery 195 są eksploatowane przez Bamboo Airways na podstawie umowy leasingu samolotów z załogami od duńskich Great Dane Airlines / Zdjęcie: Embraer

Bamboo Airways z dumą oferują loty odrzutowcami E195 na Con Dao. Ich zdolność do operowania z krótkich pasów startowych sprawia, że to idealne samoloty do lotów do/z Con Dao, zapewniąjące naszym pasażerom wysoki poziom komfortu w nowoczesnym, przestronnym wnętrzu, w tym w jedynej w swoim rodzaju klasie biznes – powiedział wiceprezes wykonawczy Bamboo Airways Dang Tat Thang.

Bamboo Airways jest pierwszym przewoźnikiem, który obsługuje bezpośrednie loty do Con Dao z trzech miast w Wietnamie. Początkowo na trasie Hanoi – Con Dao będą odbywały się dwa loty dziennie, a z Hajfongu i Vinh do Con Dao – jeden rejs dziennie. Embraery 195 wietnamskich linii są przystosowane do przewozu 118 pasażerów.

Założona w 2017 Bamboo Airways to pierwsze prywatne linie lotnicze w Wietnamie. Przewoźnik obsługuje 51 tras krajowych i międzynarodowych, przewożąc ponad 5 mln pasażerów, a jego wskaźnik punktualności wynosi ok. 96% (Pierwszy A320neo dla Bamboo Airways, 2019-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.