Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór kolejnej partii Leopardów 2PL

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 listopada 2020

Przemysł poinformował o zakończeniu w ubiegłym tygodniu procesu odbioru kolejnej partii zmodernizowanych czołgów Leopard 2PL. Są to następne pojazdy, które trafią do kompanii czołgów 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej.

Według komunikatu do tej pory udało się zrealizować formalny odbiór 11 czołgów Leopard 2PL / Zdjęcie: PGZ

Jak powiedziała prezes zarządu Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy Elżbieta Wawrzynkiewicz: Konsorcjum intensywnie pracuje nad kolejnymi partiami Leopardów. Jeżeli uda nam się szybko zamknąć prowadzone obecnie rozmowy, będziemy mogli dostarczyć w bieżącym roku kolejne 7 z partii pojazdów modernizowanych siłami krajowego przemysłu. Równocześnie pracujemy wspólnie z naszym partnerem zagranicznym nad 6 maszynami, tak, żeby i egzemplarze, zmodernizowane w Niemczech, mogły trafić jak najszybciej do Sił Zbrojnych RP.

Do Wesołej trafiły dotychczas 2 czołgi, zaś 6 kolejnych znalazło się w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie. W przyszłości należy się również spodziewać dostaw czołgów Leopard 2PL do 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Oba bataliony pancerne świętoszowskiej brygady były uzbrojone w łącznie 116 czołgów Leopard 2A4, które mają być zastąpione przez pojazdy zmodernizowane.

Modernizacja łącznie 142 czołgów Leopard 2A4 prowadzona jest siłami polskiego przemysłu zbrojeniowego. Partnerem zagranicznym jest Rheinmetall. Program modernizacji uległ opóźnieniom, zaś jego zakończenie przewidziano na 2023. Koszt programu to 3,29 mld zł (MON o opóźnieniach modernizacji Leopardów, 2020-06-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.