Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Leopardy 2PL odebrane

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 maja 2020

Zakończono formalny odbiór pierwszych dwóch zmodernizowanych czołgów Leopard 2PL. Ich testy odbiorcze rozpoczęły się 8 maja. Jeszcze w tym tygodniu odebrane zostaną kolejne trzy zmodernizowane czołgi.

Pierwsze zmodernizowane czołgi Leopard 2PL trafią do 10. Brygady Kawalerii Pancernej / Zdjęcie: PGZ

PGZ realizuje umowę zawartą z Inspektoratem Uzbrojenia pod koniec 2015. Według pierwotnych założeń pierwsze egzemplarze miały zostać odebrane na początku 2019, zaś realizacja całego kontraktu na 128 czołgów miała się zakończyć w roku bieżącym. Opóźnienie pierwotnego programu modernizacji wynosi więc ponad rok (Umowa Bumaru Łabędy z Rheinmetallem, 2016-02-18).

W 2018 podpisano aneks do umowy, który dotyczy 14 Leopardów 2A4 zakupionych przez Polskę w 2013. Dodatkowe czołgi miały zostać zmodernizowane do 2021. Obecnie podawana data realizacji całej umowy to 2023. Wartość programu z uwzględnieniem wszystkich aneksów sięga 3,29 mld zł.

Prace modernizacyjne prowadzi konsorcjum zakładów polskiego przemysłu zbrojeniowego i niemieckiego Rheinmetalla. Modernizacja obejmie 142 czołgi Leopard 2A4. Wśród parametrów, które ulegną poprawie należy wymienić ochronę balistyczną, siłę ognia, świadomość sytuacyjną załogi i ergonomię.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra