Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoznawczy Mission Master

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 26 listopada 2020

Rheinmetall zaprezentował nowy wariant lądowego bezzałogowca Mission Master – Armed Reconnaissance (MM-RC). Pojazd został wyposażony w moduł rozpoznawczy i moduł uzbrojenia.

Bezzałogowiec MM-RC może stanowić cenne wsparcie pododdziałów piechoty w warunkach bojowych / Zdjęcie: Rheinmetall

Najnowszy Mission Master przeznaczony jest do realizacji zadań rozpoznawczych w niebezpiecznym środowisku, wspierając żołnierzy i ograniczając ryzyko odniesienia przez nich obrażeń. MM-RC może przekazywać dane rozpoznawcze w czasie rzeczywistym. Specjalistyczne wyposażenie bezzałogowca stanowi moduł rozpoznawczy z radarem pola walki, systemami optoelektronicznymi, systemem kamer do obserwacji w promieniu 360º, dalmierzem laserowym i laserowym podświetlaczem celu. Sensory umieszczone są na rozkładanym maszcie o wysokości do 3,5 m.

W przypadku wykrycia przeciwnika przez bezzałogowiec można razić cel ogniem z 7,62-mm km, który jest zamontowany w zdalnie sterowanym module uzbrojenia Fieldranger umieszczonym w przedniej części pojazdu. Dodatkowo MM-RC ma dwukierunkowy system łączności, który może zostać zintegrowany z dowolnym typem radiostacji.

Za sterowanie pojazdem odpowiada moduł PATH umożliwiający odciążenie operatora podczas realizacji zadań. Pojazd może autonomicznie poruszać się za wyznaczonym obiektem, poruszać się w konwoju lub w autonomicznym trybie nawigacji. Operator ma jednak stałą kontrolę nad bezzałogowcem, zaś decyzję o otwarciu ognia może podjąć tylko człowiek.

MM-RC stanowi także uzupełnienie koncepcji Wolf Pack. Zakłada ona współdziałanie bezzałogowców Mission Master kilku typów w jednym zespole. Dzięki wykorzystaniu łączności pomiędzy nimi i elementom sztucznej inteligencji Wolf Pack dysponować ma wysoką autonomicznością a także świadomością sytuacyjną (Próby Mission Mastera w Holandii, 2020-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.