Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Swiss WorldCargo przewiozą szczepionki

Lotnictwo cywilne, 22 grudnia 2020

Przez ostatnie pół roku linie Swiss WorldCargo przygotowywały się do dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Latem br. przewoźnik powołał do życia wewnętrzny departament, który analizował potencjalne metody transportu szczepionek na cały świat. Zespół, złożony z pracowników pełniących dotychczas obowiązki w innych działach, dokonał wnikliwej analizy sposobu, w jaki sposób samoloty, siatka połączeń i możliwości przewozowe Swiss WorldCargo do / ze Szwajcarii mogą wesprzeć globalne zapotrzebowanie na szczepionkę.

Swiss WorldCargo stale monitorują proces powstawania i wprowadzania na rynek wszystkich szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 i są gotowe, by je transportować w nadchodzących tygodniach i miesiącach / Zdjęcie: Swiss WorldCargo

Niedawno Swiss WorldCargo pomyślnie zrealizowały pierwsze dostawy, dowodząc, że potrafią sprostać złożonym regulacjom i wysokim wymaganiom, m.in. odpowiedniej temperaturze transportu, ciągłości łańcucha chłodniczego i terminowości dostaw.

Jako wiodący przewoźnik wyrobów farmaceutycznych i pielęgnacyjnych, Swiss WorldCargo mogą pochwalić się bogatą historią udanych i szybkich dostaw wyrobów medycznych, w tym szczepionek. Poza wieloletnim doświadczeniem i wyszkolonym personelem, istotną rolę odgrywają także porty przesiadkowe i partnerzy z obsługi naziemnej. Swiss WorldCargo mają m.in. certyfikat CEIV Pharma, a port przesiadkowy w Zurychu, obsługiwany przez Cargologic, ma certyfikat IATA CEIV Pharma i spełnia wymagania GPD-Swissmedic i szwajcarskich władz.     

Kolejnych kilka miesięcy będzie dużym wyzwaniem dla całej branży logistycznej i transportu lotniczego. Mimo to, biorąc pod uwagę nasze bogate doświadczenie w realizacji skomplikowanych dostaw produktów farmaceutycznych, Swiss WorldCargo są gotowe pomóc w transporcie szczepionek do, z i przez Szwajcarię do odbiorców na całym świecie – powiedział Christian Wyss, kierownik ds. jakości i usług i departamentu analitycznego ds. transportu szczepionek w Swiss WordlCargo (Ponad 1000 lotów cargo Swiss , 2020-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.