Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trophy dla niemieckich Leopardów 2

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 lutego 2021

Niemieckie Ministerstwo Obrony postanowiło wyposażyć czołgi podstawowe Leopard 2 Bundeswehry w systemy ochrony aktywnej Trophy. Ich producentem jest izraelska spółka Rafael Advanced Defense Systems.

Wizualizacja czołgu podstawowego Leopard 2 A7A1 wyposażonego w system ochrony aktywnej Trophy / Ilustracja: KMW

Niemcy dołączają do ekskluzywnej grupy zaawansowanych krajów poziomu 1, które wybrały Trophy, aby chronić swoje wojska przed stale rosnącym zagrożeniem przeciwpancernym. Jesteśmy wdzięczni rządowi niemieckiemu za […] zaufanie do naszego systemu i […] z niecierpliwością czekamy na współpracę z KMW w ramach integracji i zamontowania Trophy na czołgach Leopard 2 i na przyszłych wozach bojowych [Bundeswehry] – skomentował dr R. Ran Gozali, starszy wiceprezes i szef działów lądowego i morskiego Rafaela.

Zgodnie z decyzją, która została dokonana przez BAAINBw (Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) i zatwierdzona przez Bundestag (izbę niższą parlamentu Niemiec), Rafael otrzymał zamówienie na wstępną partię systemów Trophy. Umowę z Krauss-Maffei Wegmann (KMW), producentem czołgów Leopard, dotyczy dostarczenia systemów, pocisków i części zamiennych dla kompanii czołgów, a także szkolenia operacyjnego i technicznego. Systemy zostaną dostarczone w ciągu najbliższych kilku lat.

Producent oczekuje, że w przyszłości Niemcy zamówią dodatkowe systemy Trophy, aby wyposażyć w nie większość swoich Leopardów 2 (Formowanie Panzerbatallion 363, 2019-12-02).

W styczniu 2021 Rafael i DRS zakończyły dostawę systemów Trophy zamówionych przez US Army do zamontowania w czołgach podstawowych Abrams, na mocy kontraktów zawartych w ramach pilnej potrzeby przez Program Executive Office for Ground Combat Systems (Ostatnie Trophy dostarczone US Army, 2021-01-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.