Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air otworzy bazę w Palermo

Lotnictwo cywilne, 04 marca 2021

Linie Wizz Air ogłosiły dzisiaj, 4 marca 2021, otwarcie nowej bazy w międzynarodowym porcie lotniczym Falcone-Borsellino w Palermo. W czerwcu br. zostaną umieszczone tam 2 samoloty Airbus A321.

Port lotniczy Falcone-Borsellino w Palermo będzie czwartą włoską bazą Wizz Air / Zdjęcie: Port lotniczy Falcone-Borsellino 

Będą one realizować operacje na 11 nowych trasach do Bazylei (Bazylea-Miluza-Fryburg – Euroairport), Bolonii, Brindisi, Cagliari, Londynu-Luton, Mediolanu-Malpensy, Pizy, Turynu, Treviso i Werony. Jednocześnie Wizz Air rozpocznie w czerwcu 2021 loty krajowe z Bolonii, Brindisi, Pizy, Mediolanu i Katanii (Nowa baza Wizz Air w Katanii, 2020-09-09).

Historia Wizz Air we Włoszech rozpoczęła się w 2004, gdy odbył się pierwszy lot z Bergamo do Katowic. Od tego czasu 41 milionów pasażerów skorzystało z miejscowej oferty Wizz Air.

Podczas konferencji prasowej, George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air powiedział: Po 17 latach owocnej współpracy we Włoszech, z radością informujemy o otwarciu naszej czwartej włoskiej bazy w Palermo. Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność we Włoszech i jestem przekonany, że korzystnie wpłynie na odbudowę tutejszej branży turystycznej.

Natale Chieppa, dyrektor generalny Gesap, spółki zarządzającej portem w Palermo podkreślił: W momencie tak trudnym dla sektora i dla każdego, decyzja Wizz Air potwierdza zainteresowanie dużych przedsiębiorstw Sycylią i jest sygnałem zachęty dla całej branży turystycznej. Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad tym projektem pomimo różnych trudności związanych z pandemią. Odnotowujemy to wydarzenie z wielką satysfakcją i dziękujemy tym, którzy pracowali nad projektem.

Giovanni Scalia, przedstawiciel Gesap, dodał: Wizz Air ma duży potencjał, który będzie wspierał w nadchodzących latach lotnisko Palermo w rozwoju międzynarodowego ruchu lotniczego, fundamentalnej dźwigni rozwoju turystyki i lokalnej gospodarki (Z Krakowa do Palermo z Ryanairem, 2019-02-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.