Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie IAI i KAI

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 marca 2021

Israel Aerospace Industries (IAI) i Korea Aerospace Industries (KAI) podpisały memorandum o porozumieniu dotyczące współpracy w zakresie poszerzania możliwości użycia bezzałogowych systemów powietrznych.

 Wizja obrazująca koncepcję MUM-T w przypadku śmigłowca LAH / Ilustracje: KAI

Porozumienie dotyczy stworzenia zdolności zawartych w koncepcji Manned and Unmanned Teaming (MUM-T, współpraca systemów załogowych i bezzałogowych). Bezzałogowce z oferty IAI, a zwłaszcza amunicja krążąca, zostaną zintegrowane z koreańskim śmigłowcem LAH. Wspólne prace obu producentów skutkować mają osiągnięciem zdolności przenoszenia przez śmigłowiec wyrzutni z bsl, kierowaniem ich lotem i wymianę danych. Podpisane porozumienie stanowi także ważny krok w oferowaniu bezzałogowców IAI na rynku koreańskim (Oblot LAH, 2019-07-04).

Integracja amunicji krążącej z LAH zapewni wiropłatowi możliwość używania bsl w formie rojów lub w ramach lotów autonomicznych. Ponadto możliwe będzie zbieranie informacji, wskazywanie celów i rażenie ich z użyciem uderzeniowych bsl naprowadzanych dzięki wbudowanej głowicy optoelektronicznej.

IAI i KAI przewidują, że łączenie systemów załogowych i bezzałogowych wpłynie na zwiększenie efektywności bojowej przy minimalizacji liczby personelu oraz kosztów. Rozwój technologii w tym sektorze ma być ściśle związany z czwartą rewolucją przemysłową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.