Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Naziemne testy LAH

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 10 kwietnia 2019

W zakładach Korea Aerospace Industries (KAI) w Sacheon rozpoczęły się testy naziemne pierwszego egzemplarza lotnego lekkiego śmigłowca uzbrojonego – LAH. Testy rozpoczęto od zespołu napędowego. Uznano je za całkowicie udane.

Pierwszy prototyp KAI LAH w czasie testów naziemnych / Zdjęcie: KAI

Po zakończeniu testów naziemnych prototyp LAH ma zostać oblatany. Oblot zaplanowano na koniec maja. Pierwsze seryjne śmigłowce mają zostać dostarczone odbiorcy w 2023.

KAI opracowuje LAH we współpracy z europejskim Airbus Helicopters. Śmigłowiec powstaje na bazie Н155 (dawny EC155). Został wyposażony w mocniejsze silniki i nowocześniejszą awionikę. Jego uzbrojenie stanowi działko kal. 20 mm i wyrzutnie pocisków rakietowych. Będzie mógł przewozić od 6 do 10 żołnierzy desantu.

Lotnictwo wojsk lądowych Republiki Korei planuje zamówienie 214 LAH. Mają one zastąpić przestarzałe Hughes MD 500MD Defender i Bell AH-1S Cobra. Drugie tyle LAH Koreańczycy, przy wsparciu Airbusa, chcą wyeksportować (KAI prezentuje prototyp LAH, 2018-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.