Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Fly-by-wire dla Dreadnoughtów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 30 marca 2021

Atomowe okręty podwodne typu Dreadnought, które mają wejść do wyposażenia Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej Wielkiej Brytanii) od 2030, zostaną wyposażone w układy sterowania fly-by-wire, opracowane na bazie rozwiązań stosowanych w lotnictwie.

Okręty podwodne typu Dreadnought budowane są z myślą o zastąpieniu w linii eksploatowanych obecnie strategicznych OP typu Vanguard, które stanowią filar brytyjskiego systemu odstraszania nuklearnego / Ilustracja: BAE Systems

Kompletny aktywny system sterowania okrętem (Active Vehicle Control Management, AVCM) będzie nadzorował wszystkie główne aspekty zdolności manewrowych jednostek typu Dreadnought z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. Inżynierowie działu Controls and Avionics BAE Systems opracowują elektronikę, która wśród innych krytycznych elementów kontroluje kurs, przegłębienie, głębokość zanurzenia i pływalność okrętów typu Dreadnought, z dodatkowym zapewnieniem bezpieczeństwa (Wyposażenie dla Dreadnoughtów, 2020-03-02).

Prace prowadzone są w zakładach w Rochester w Wielkiej Brytanii i bierze w nich udział ponad 130 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.