Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyposażenie dla Dreadnoughtów

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 02 marca 2020

Royal Navy podpisała z Thalesem umowę na dostawę sonarów i zintegrowanych peryskopów dla atomowych okrętów podwodnych typu Dreadnought. Wartość umowy wynosi 330 mln GBP.

Dreadnoughty będą wypierać 17200 t i mieć długość 153,6 m. Załoga będzie liczyć 130 oficerów i marynarzy / Grafika: BAE Systems 

Thales dostarczy Brytyjczykom systemy hydroakustuczne Sonar 2076, stanowiące wyposażenie eksploatowanych już przez Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej) OP typu Trafalgar i Astute. Składają się one z dziobowego sonaru aktywno-pasywnego, sonarów bocznych i pasywnego sonaru holowanego. Oprócz tego okręty zostaną wyposażone w peryskopowe sensory optoelektroniczne zintegrowane z układami walki elektronicznej i łączności (Combat System Mast).

Cztery okręty podwodne typu Dreadnought zastąpią w służbie taką samą liczbę jednostek typu Vanguard. Budowa pierwszego z nich – HMS Dreadnought – rozpoczęła się w 2016. Ma on wejść do służby w 2030. Okręty te są budowane przez konsorcjum Dreadnought Alliance. Podobnie jak poprzednicy, Dreadnoughty będą realizować zadania odstraszania nuklearnego. W tym celu zostaną uzbrojone w pociski balistyczne Trident II D5 z głowicami nuklearnymi (Wystrzelenie 4 Tridentów II, 2019-09-08, Nazwano kolejnego Dreadnoughta, 2019-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.