Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Imię dla pierwszego Successora

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 października 2016

Pierwszy z serii nowych strategicznych okrętów podwodnych Royal Navy otrzyma imię HMS Dreadnought.

Nowe atomowe okręty podwodne zastąpią obecnie eksploatowane jednostki typu Vanguard / Rysunek: MO W. Brytanii

Imię nowego okrętu podwodnego ogłoszono podczas obchodów rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Trafalgarem. Propozycję nazwy strategicznego OP wybrano po wielomiesięcznych konsultacjach. Pomysł musiała zatwierdzić królowa Elżbieta II.

HMS Dreadnought będzie pierwszym z serii 4 nowych strategicznych okrętów podwodnych Royal Navy, (Dofinansowanie budowy Successorów, 2016-10-03). Jego budowę zapoczątkowano przed kilkoma dniami w stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness (Rozbudowa zakładów w Barrow-in-Furness, 2014-03-14). Nowe OP pozyskiwane są w ramach programu Successor, którego założeniem jest zastąpienie obecnie eksploatowanych jednostek typu Vanguard.

W prace nad projektem Successorów zaangażowane są m.in. BAE Systems, Babcock Marine i Rolls-Royce. Przedsiębiorstwa te są też odpowiedzialne za opracowanie i wdrożenie efektywnego systemu produkcji nowych okrętów. Obecnie przy realizacji programu Successor zatrudnionych jest ponad 2600 osób, w tym 1800 w BAE Systems. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.