Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Radiostacje programowalne dla E-3A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 kwietnia 2021

Leonardo uzyskał kontrakt od Boeinga na dostarczenie radiostacji programowalnych SRT-800 dla floty należących do NATO samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania E-3A AWACS.

Flota 14 samolotów AWACS NATO otrzyma radiostacje programowalne SRT-800 / Zdjęcie: NATO

W ramach kontraktu Amerykanie zintegrują je z wyposażeniem E-3A, które są modernizowane przez amerykański koncern w ramach projektu Final Lifetime Extension Programme (FLEP), aby utrzymać ich całkowitą zdolność operacyjną do 2035 (Kontrakt na modernizację AWACS-ów NATO, 2019-11-29).

Radiostacje SRT-800 Leonardo zapewnią E-3A bezpieczną i odporną na ataki cybernetyczne łączność powietrze-powietrze i powietrze-ziemia. Takie zabezpieczenie staje się coraz bardziej krytyczne dla wszelkiego rodzaju operacjach wojskowych, ponieważ ataki cybernetyczne cały czas stanowią wyraźne i wszechobecne zagrożenie. SRT-800 zastępuje szereg elementów wyposażenia, takich jak radio UHF/VHF, SATCOM, SINCGARS czy urządzenie kryptograficzne i jest zgodna ze standardem Software Communications Architecture (SCA, architektura oprogramowania łączności).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.