Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na modernizację AWACS-ów NATO

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 29 listopada 2019

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Boeing International, Sir Michael Arthur, podpisali 27 listopada w bazie lotniczej Melsbroek w Brukseli umowę wartości 1 mld USD, dotyczącą modernizacji samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania E-3A AWACS.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezes Boeing International sir Michael Arthur, po podpisaniu kontraktu na modernizację floty NATO-wskich AWACS-ów / Zdjęcie: NATO

Zostaną one wyposażone w nowe urządzenia łączności i przystosowane do prowadzenia działań sieciocentrycznych. Zmodernizowane E-3A pozostaną w służbie do 2035.

Jens Stoltenberg podkreślił, że Sojusz nadal dostosowuje się do bieżącej sytuacji i już planuje zastąpienie AWACS-ów w 2035: NATO będzie ściśle współpracować z przemysłem. Zastanowimy się, w jaki sposób technologie – takie jak sztuczna inteligencja, systemy autonomiczne i duże zbiory danych – mogą pomóc NATO utrzymać przewagę – powiedział podczas uroczystości w Melsbroek.

Zakończona w grudniu 2018 modernizacja 14 AWACS-ów należących do Sojuszu polegała na wyposażeniu ich w nową awionikę, pozwalającą lepiej spełniać wymagania stawiane przez służby kontroli ruchu lotniczego (Zakończenie modernizacji AWACS-ów NATO, 2018-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.