Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australia odebrała 25 Boxerów CRV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 czerwca 2021

Rheinmetall poinformował o dostarczeniu do Australii pierwszej partii 25 kołowych bojowych wozów rozpoznawczych Boxer Combat Reconnaissance Vehicle (CRV). Stanowi to ważny krok w kierunku osiągnięcia wstępnej gotowości operacyjnej przez australijskie pojazdy.

 Produkcja pierwszej partii pojazdów Boxer CRV w Niemczech była okazją do zapoznania się z technikami ich produkcji przez australijski personel i dostawców / Zdjęcie: Rheinmetall

Do odbioru pojazdów przez Australian Army doszło na terenie zakładów Rheinmetall Defence Australia MILVEHCOE (Military Vehicle Centre of Excellence) w Redbank. W wydarzeniu uczestniczył Minister Obrony Australii Peter Dutton. Dostarczone pojazdy zostały wyprodukowane w Niemczech. Jednak dostawy kolejnych zostaną zrealizowane siłami lokalnego przemysłu. W dostawy pojazdów zaangażowanych zostanie ponad 20 lokalnych przedsiębiorstw. Ich montaż końcowy będzie się odbywał w MILVEHCOE, gdzie ukończono już linię produkcyjną (Otwarcie MILVEHCOE w Australii, 2020-10-15).

Australia wybrała Boxera CRV w programie LAND 400 Phase 2. Zastąpi on wyeksploatowane pojazdy rozpoznawcze ASLAV-25. Na Antypody trafi łącznie 211 pojazdów w kilku odmianach, w tym 131 w odmianie bojowego wozu rozpoznawczego (Morskie testy Boxera, 2020-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.