Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT dla Igrzysk Europejskich 2023

Lotnictwo cywilne, 08 czerwca 2021

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim, w ramach której na pokładach przewoźnika przylecą do Polski uczestnicy Igrzysk Europejskich 2023. Do Krakowa i Katowic dotrą zawodnicy i drużyny z 56 miast całej Europy.  

LOT jako narodowy przewoźnik od lat towarzyszy polskim sportowcom. W ramach współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim jesteśmy oficjalnym przewoźnikiem polskiej reprezentacji olimpijskiej. Wszyscy w PLL LOT jesteśmy dumni, że medale olimpijskie wracają do Polski właśnie na naszych pokładach – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT (LOT oficjalnym przewoźnikiem paraolimpijczyków, 2018-02-28).

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie – po raz pierwszy organizowana na terenie Unii Europejskiej. Wydarzenie jest organizowane co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Program III Igrzysk Europejskich 2023 przewiduje około 28-30 dyscyplin, spośród których przynajmniej 24-26 będzie sportami olimpijskimi.

Cieszę się, że podczas III Igrzysk Europejskich będziemy współpracować z PLL LOT – naszym wieloletnim i zaangażowanym w sport partnerem oraz oficjalnym przewoźnikiem polskiej reprezentacji olimpijskiej. Jestem przekonany, że Igrzyska Europejskie będą świetną okazją do odwiedzenia Polski oraz pokazania możliwości, sukcesów i promocji naszego kraju w Europie. Ze sportowego punktu widzenia istotne jest to, że nasi sportowcy – przed polską publicznością – będą mogli zdobywać kwalifikacje do XXXIII Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 – podkreśla Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Decyzja o powierzeniu miastu Kraków i regionowi Małopolska organizacji III Igrzysk Europejskich zapadła w czerwcu 2019 roku nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.