Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PLL LOT przywracają połączenia

Lotnictwo cywilne, 10 czerwca 2021

Wczoraj, 9 czerwca 2021, późnym wieczorem, Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły po ponad rocznej przerwie loty z Warszawy do Nur-Sułtanu. Początkowo połączenia między Polską a Kazachstanem będą obsługiwać Boeingi 737-800, z częstotliwością jednego rejsu w tygodniu.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Przed pandemią, PLL LOT wykonywały rejsy do Nur-Sułtanu od maja 2017. Było to pierwsze bezpośrednie połączenie polskiego przewoźnika do Azji Centralnej, kluczowe dla wymiany biznesowej i handlowej między Polską a Kazachstanem.

Powrót do obsługi bezpośrednich rejsów do Kazachstanu świadczy o zwiększającym się zapotrzebowaniu również na połączenia o charakterze biznesowym. Chociaż do powrotu do oczekiwanego stanu sprzed pandemii jeszcze daleko, niemniej jednak stopniowo odbudowujemy także nasz segment połączeń regularnych. Zaczynamy dzisiaj obsługiwać rejsy między Warszawą a Nur-Sułtanem z częstotliwością jednego rejsu tygodniowo, docelowo jednak chcemy zwiększać naszą obecność na tej trasie – mówi Krzysztof Moczulski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy PLL LOT (LOT dla Igrzysk Europejskich 2023, 2021-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.