Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trophy dla Challengerów 3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 25 czerwca 2021

 Koncern Rafael ogłosił, że produkowany przez niego aktywny system ochrony (APS) Trophy dla pojazdów opancerzonych został wybrany do następnego etapu szczegółowej oceny i integracji przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii dla czołgów podstawowych British Army (Wojsk Lądowych) Challenger 3.

Wybór jest wynikiem badania prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii w ramach programu modernizacji kierowanej przez Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL), który zakończy się integracją i kompleksowymi próbami systemu lżejszego wariantu – Trophy MV, w celu dopasowania do szczegółowych wymagań dla tego wozu.

Czołg podstawowy Abrams wyposażony w APS Trophy podczas prób w Izraelu / Zdjęcie: Rafael

Trophy stanowi wyposażenie izraelskich czołgów podstawowych Merkava od 2011, a obecnie jest także montowany na transporterach opancerzonych Namer. Trophy został dostarczony do czterech brygad US Army (Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki) wyposażonych w czołgi podstawowe Abrams, a wkrótce zostanie dostarczony Niemcom dla ich czołgów podstawowych Leopard 2 (Trophy dla niemieckich Leopardów 2, 2021-02-23, Ostatnie Trophy dostarczone US Army, 2021-01-07).

Od 2011 Trophy ma na swoim koncie liczne przechwycenia pocisków z głowicami bojowymi, w trakcie których załogi nie doznały obrażeń i nie musiały opuszczać wozu, a pojazdy nie zostały uszkodzone. Łączny dotychczasowy czas działania systemu Trophy to ponad 1 000 000 godzin, w tym 5400 pomyślnych prób polowych. Obecnie trwa produkcja seryjna ponad 1800 systemów.

Cieszę się, witając Rafael w naszej grupie dostawców – partnerów przemysłowych, którzy pracują razem, aby stworzyć Challengera 3. Jest to znaczący program dla Ministerstwa Obrony i British Army, który jest ogromną zmianą w modernizacji naszych wojsk lądowych. Pionierska nowa technologia, którą planujemy użyć, pozwoli nam dostarczyć niezwykłe zdolności bojowe – powiedział David Farmer z Defence, Equipment & Support (agencji obronności, wyposażenia i wsparcia), dokonującej zakupów z ramienia brytyjskiego resortu obrony.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.